Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Голубецька сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04328772) був реорганізований і увійшов до складу Крижопільської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історичні відомості села Голубече

Ю.Сіцінський писав, що заснування села Голубече з вірогідністю можна віднести до початку XVII століття. Коли стало затихати народне бурлакування і розпорошені маси руського народу стали знову осідати на різних місцях. Цей населений пункт присутній на карті Боплана. Він називається в нього «Головбоч» і визначається як слобода, або нова колонія. Десь на середині між сучасними селами Голубече та Красносілка, вниз по течії річечки, Боплан фіксує якісь «Древні руїни». Це може цілком переконливо свідчити про те, що околиці Голубечого освоювались дуже давно.  

Село було розташоване в низовині, до заходу від села була відкрита і похила місцевість. Вона була розкинута на досить великому просторі з усіх сторін обрамлена лісом. Майже в самому центрі цієї місцевості, на значному її схилі, село і розмістилось. В 1903 році через село протікав струмок, який на своєму шляху перетинався в двох місцях поперечними струмками, які разом з головним струмком утворювали невеликі ставки. Їх у селі було чотири.

Село Голубече воістину легендарне, бо про його походження та назву існує багато легенд. Одна із них розповідає, що першим його поселенцем був кріпак, який втік від свого пана і поселився на пагорбі біля річки (при долині) – Придоли. Можливо, звідси і пішло прізвище, утворене за допомогою суфікса – як - Предоляк.

Щодо походження назви “Голубече” існує багато версій. Розповідають. що колись давно з панської отари відбився бичок. Люди кинулись шукати його, так і не знайшли. Аж на п’ятий день один селянин побачив його в лісі. Але боки в бичка вже були облізлі. Селянин вигукнув з подивом: “О, голі бочки”! Інша версія ділиться на два варіанти. За першим, назва походить від вигуку шляхтича, який прибув на полювання і запримітив серед галявини стадо бичків. Від  здивування він крикнув: “Го ,го, бички!” Потім цей вигук трансформувався в “Голубече”. За другим варіантом, шляхтич побачив на галявині оленя, який ревів. Пан прокоментував цю дію тварини по-польськи: “Єлень бече”, тобто – олень реве. На наш погляд, ці версії цікаві, але мало конструктивні для пояснення назви даного населеного пункту.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *